سئو سایت فروشگاهی | چک لیست ۲۰۲۲ سئو فروشگاه اینترنتی

سئو سایت فروشگاهی

در حال بارگذاری...
حتما بخوانید  سایت‌ها از نگاه سئو به چند گروه تقسیم بندی می‌شوند؟

داشتن یک سایت فروشگاهی هدیه‌ای است از سوی اینترنت که این روز‌ها ابزاری برای فرار از چالش‌های مالی و داشتن یک شغل نون و آبدار محسوب می‌شود؛ اما پیش از هر چیزی باید به یک سؤال مهم پاسخ دهید. برنامه شما برای سئو سایت فروشگاهی چیست و برای این منظور چه ابزار‌ها و روش‌هایی را پیش‌بینی کرده‌اید؟ اگر هنوز برای این سؤال پاسخی پیدا نکرده و برنامه خاصی نیز برای آن ندارید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید. در این مطلب می‌خواهیم ابعاد جدیدی از پروژه سئو سایت فروشگاهی را به شما معرفی کنیم که دقت به آنها می‌تواند یک برگ برنده برای شما باشد.

منظور از سایت فروشگاهی چیست؟

یک سایت فروشگاه آنلاین به سایتی گفته می‌شود که کاربران می‌توانند با ورود به آن یک محصول فیزیکی یا مجازی را خریده و آن را به صورت تحویل در محل یا دانلودی دریافت کنند. دقت کنید که خط فاصل میان سایت فروشگاه آنلاین با سایت‌هایی مانند سایت آموزشی یا خدماتی بسیار نزدیک است و تمایز قائل شدن میان این سایت‌ها در برخی مواقع کمی پیچیده می‌شود. بدین ترتیب، باید حواستان باشد که محصول خریداری شده در سایت فروشگاهی، قابلیت تحویل به مشتری را دارد؛ اما در سایت‌های خدماتی یا آموزشی لزوماً محصولی فیزیکی تحویل داده نشده و ممکن است حتی میان طرفین هیچ محصولی رد و بدل نشود.

چرا سئو سایت فروشگاهی اهمیت دارد؟

افزایش فروش محصولات، هدف صاحبان سایت‌های فروشگاهی است و برای دستیابی به این هدف تکنیک‌ها و روش‌های متفاوتی وجود دارد؛

  • می‌توانید صدها میلیون تومان صرف تبلیغات بنری در سایت‌های پرترافیک کنید.
  • می‌توانید هزینه‌های میلیونی صرف تبلیغات گوگل ادورز کنید.

یا علاوه بر روش‌های بالا، می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما برای سئو سایت فروشگاهی استفاده کرده و با بهترین و کمترین هزینه، رتبه و ترافیک سایت فروشگاهی خود را به طرز شگفت‌انگیزی افزایش دهید. ترافیکی که می‌تواند تحول بزرگی در میزان درآمد شما از فروش محصولات داشته باشد. سئو چنین سایت‌هایی باید طبق یک اصول مشخص انجام شود و این اصول مشخص می‌تواند نتایج را در بالا بردن میزان درآمد شما بسیار جذاب کند.

سئو یک راهکار کم هزینه اما فوق‌العاده مؤثر در بالا بردن ترافیک و جذب مشتریان بالقوه برای یک سایت فروشگاهی است که غافل شدن از آن می‌تواند فروشگاه شما را به یک فروشگاه منزوی و کم درآمد تبدیل کند.

استراتژی سئو سایت فروشگاهی

اولین گام در سئو سایت فروشگاهی، داشتن یک استراتژی قدرتمند و تأثیرگذار است. استراتژی تأثیرگذار، استراتژی است که قبلاً چندین بار تست شده و نتایج به درد بخوری را ارائه داده باشد. استراتژی‌های زیادی را می‌توان برای سئو یک سایت فروشگاهی تعریف کرد که برخی از آنها خیلی مؤثر و کارآمد نیستند. انتخاب استراتژی مناسب می‌تواند یک قدم بسیار مهم و تأثیرگذار باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که هرگز آن را دست کم نگیرید و حتماً در این مورد، با افراد متخصص مشورت کنید.

یکی از بهترین استراتژی‌های سئو سایت فروشگاهی که به شما پیشنهاد می‌کنیم، سئو دسته بندی محصول است. در این استراتژی دسته بندی‌های محصولات سایت شما به عنوان اولویت اصلی برای سئو در نظر گرفته می‌شود. این امر می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی نسبت به سایر استراتژی‌های سئو برای شما به دنبال داشته باشد. بدین منظور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سئو محتوایی در چنین سایت‌هایی اصلاً ایده خوبی نیست، زیرا در اکثر مواقع فروشی اتفاق نمی‌افتد. کاربران با ورود به یک سایت فروشگاهی به دنبال نهایی کردن خرید هستند، نه مطالعه محتوای طولانی و خسته‌کننده.
  • اگر سئو سایت فروشگاهی روی محصول صورت گرفته باشد، با ناموجود شدن محصول دیگر فروشی رخ نداده و عملاً سایت شما از دور رقابت خارج می‌شود.
  • از این گذشته، سئو روی محصول این عیب بزرگ را نیز به دنبال خواهد داشت که در صورت باب میل نبودن محصول مورد نظر، دیگر فروشی رخ نمی‌دهد. در حالیکه با سئو دسته بندی محصول می‌توانید از میان محصولات مختلف هم رده و مشابه نمونه مورد نظر را انتخاب کنید.

مراحل سئو سایت فروشگاهی

در قسمت قبلی یک فوت کوزه‌گری برای سئو سایت فروشگاهی را با شما در میان گذاشتیم. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که دقت به هریک از آنها می‌تواند تبدیل به یک تحول بزرگ در مسیر پیشرفت شما در سایت فروشگاهی باشد. در ادامه این روند مراحل انجام پروژه سئو یک سایت فروشگاهی را با شما در میان می‌گذاریم.

  • شناسایی کلمه کلیدی

قبل از هر چیزی باید بدانید که هدف شما برای کسب رتبه در گوگل چیست. انتخاب کلمه کلیدی نقش بسیار مهمی در پروژه سئو سایت فروشگاهی دارد. این انتخاب شما را در یک مسیر دقیق و مشخص قرار خواهد داد. هر اشتباهی در این مرحله تمام زحمات شما را در چند ماه تلاش به هدر خواهد داد.

  • ساخت دسته بندی محصول با url استاندارد

در مرحله دوم نوبت به انتخاب url مناسب برای دسته بندی محصولات می‌رسد که اهمیت بسیاری دارد و باید با دقت انتخاب شود.

  • ساخت صفحات محصولات با اطلاعات پایه

قدم بعدی مربوط به ساخت صفحات محصولات است. چه اطلاعاتی برای صفحات محصولات لازم است؟ نحوه چیدمان این اطلاعات باید چگونه باشد؟ قیمت کجای این اطلاعات درج شود و چه نکات دیگری در این صفحات باید رعایت شد؟ پاسخ تمام این سؤالات را باید بدانید.

  • تولید محتوا سئو باکس و بارگذاری در صفحه دسته بندی

محتوای سئو باکس یکی از مهمترین نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. سئو باکس معرف دسته بندی محصولات شما است. کلمه به کلمه آن مهم خواهد بود؛ زیرا قرار است تمام مشتریان هدف شما را به سمت خرید محصولات مختلف یک دسته بندی هدایت کند.

  • تولید محتوا محصولات و تکمیل اطلاعات محصولات و جداول

اطلاعات لازم و کافی؛ این شعاری است که باید در تولید محتوای محصولات و تهیه جداول مربوط به آنها رعایت شود. اگر سایت شما اطلاعات لازم درباره یک محصول را ارائه ندهد، عملاً نمی‌توانید روی جلب نظر مشتریان حساب باز کنید.

  • تولید محتوای مستمر برای بخش بلاگ سایت

نوبتی هم که باشد، حال نوبت به تولید محتوا در بخش بلاگ می‌رسد. تعیین استراتژی محتوایی سایت، اهمیت بسیار زیادی در سئو آن دارد. از این رو توصیه می‌کنیم که حتی اگر خودتان کار نویسندگی و تولید محتوا را می‌توانید انجام دهید، برای تعیین استراتژی محتوایی از خدمات مشاوره اختصاصی سئو استفاده کنید.

  • لینک سازی داخلی

یکی دیگر از موارد مهم و تأثیرگذار در سئو سایت فروشگاهی، لینک سازی داخلی است. ارجاع درست کاربران به سایر لینک‌های سایت اهمیت بسیار زیادی دارد که باید با دقت بسیار انجام شود.

  • اصلاح متاتگ و متادیسکریپشن دسته بندی

متاتگ‌ها و متادیسکریپشن دسته بندی‌ها نیز باید به صورت کاملاً حرفه‌ای و منطبق بر اصول سئو تنظیم شود.

  • اصلاح متاتگ و متادیسکریپشن محصولات

متاتگ و متادیسکریپشن محصولات نیز باید به همان ترتیب اصلاح شده و تمام قوانین سئو برای آنها رعایت شود. برای این بخش نیز نیاز است تا از متخصص سئو کمک بگیرید.

  • لینک سازی خارجی

یکی از مهمترین نکات سئو در هر سایتی، لینک سازی خارجی است. لینک سازی خارجی باعث می‌شود تا سایت شما خیلی راحت‌تر به سایر کاربران معرفی شده و افزایش ترافیک قابل توجهی را نیز برای شما رقم بزند. البته این مهم باید طبق اصول گوگل صورت پذیرد تا با اخطار‌ها و تنبیهات الگوریتم‌های آن روبه‌رو نشوید.

  • بررسی و رصد نتایج و اصلاح عناوین و محتوا برای رسیدن به بهترین نتیجه

همچنین لازم است تا تمام نتایج حاصل از تولید محتوا و سایر مراحل سئو سایت به صورت دوره‌ای مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و تمهیدات لازم برای بهینه کردن آنها نیز دنبال شود. در غیر این صورت امکان بهبود نتایج وجود نداشته و در صورت اشتباه بودن یک مسیر، اصلاحی در آن صورت نخواهد پذیرفت.

هزینه‌های سئو سایت فروشگاهی

یکی از چالش‌های مهم کاربران در سئو سایت بحث هزینه‌ها است. در این بخش به صورت کامل به بررسی هزینه‌های سایت شما می‌پردازیم. با این حال، برای داشتن دید بهتر باید این هزینه‌ها را با سایر هزینه‌های روش‌های تبلیغاتی اعم از گوگل ادورز و… مقایسه کرده و درنهایت خودتان درک کنید که هزینه‌های سئو به مراتب مقرون به صرفه‌تر است. هزینه‌های سئو سایت فروشگاهی به بخش‌های زیر اختصاص پیدا می‌کند:

  • رفع ایرادات تکنیکال سایت

در قدم اول باید ایرادات تکنیکالی سایت رفع شوند. ممکن است نیاز به قالب یا افزونه جدید داشته باشید. ارزیابی سیستم مدیریت محتوای سایت و تهیه تمام ابزار‌های لازم برای بهینه‌سازی در این مرحله، هزینه‌های خاص خود را دارد که البته یکبار برای همیشه باید آنها را بپردازید.

  • عکاسی محصولات با کیفیت بالا برای افزایش نرخ تبدیل ترافیک

عکاسی محصولات به صورت منحصربه‌فرد یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین نیاز‌های یک سایت فروشگاهی است. البته که این عکاسی نیاز به فرد متخصص داشته و احتمالاً هزینه‌هایی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. البته درآمد خوبی که خواهید داشت، این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد، پس جای نگرانی نیست.

  • تولید محتوا

تولید محتوا نیز یکی از بخش‌های هزینه‌بر در سئو سایت فروشگاهی است. تولید محتوا برای چنین سایتی به سه دسته تولید محتوای دسته بندی، تولید محتوای محصولات و تولید محتوای وبلاگ تقسیم می‌شود. به یاد داشته باشید که کیفیت بالای تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی برای افزایش رتبه سایت در گوگل دارد.

  • خرید رپورتاژ

رپورتاژ نیز یکی از بخش‌های مهم برای لینک سازی خارجی و سئو است. توجه داشته باشید که اگر رپورتاژ نویسی را نادیده بگیرید یا در آن تخصصی نداشته باشید، ممکن است در معرفی سایت خود به کاربران با مشکل روبه‌رو شوید.

چرا پروژه سئو سایت فروشگاهی را برون سپاری کنیم؟

پروژه سئو سایت فروشگاهی برای موفقیت کسب و کار شما اهمیت بسیار زیادی دارد و درآمد و اهداف مالی شما در سایت فروشگاه آنلاین به نتایج حاصل از پروژه سئو بستگی خواهد داشت. پس اگر در این مسیر، کوچکترین اشتباهی رخ دهد، تمام زحمات خود را هدر خواهید داد. با این اوصاف، باید به صورت دقیق و بدون اشتباه عمل کرده و از تجربیات افراد حرفه‌ای در این حوزه استفاده کنید. یک سئوکار حرفه‌ای می‌تواند از همان ابتدا باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده و شما را در مسیر موفقیت یاری کند.

هزینه‌های کمتر؛ عملکرد بهتر؛ تأثیرگذاری بیشتر، از جمله مزایایی هستند که با برون سپاری پروژه سئو سایت خود به آنها دسترسی خواهید داشت. برای رقابت در فضای اینترنت باید مطابق با استاندارد‌های این فضا عمل کنید.

بهترین شرکت برای سئو سایت فروشگاهی

در این مطلب سعی کردیم مباحث بسیار مهم و کاربردی را درباره سئو سایت فروشگاهی با شما در میان بگذاریم. تمام این نکات از دل تجربه و انجام تعداد زیادی پروژه این چنینی برآمده و هر یک می‌توانند مسیر ساز موفقیت شما باشند. اگر با چالش سئو برای فروشگاه آنلاین خود روبه‌رو هستید، با تکمیل فرم درخواست مشاوره رایگان می‌توانید تجربیات ما را نیز در اختیار داشته باشید. همان طور که احتمالاً خودتان بهتر می‌دانید، در فضای آنلاین موفقیت اتفاقی به دست نمی‌آید و به کارگیری تجربیات افراد متخصص برگ برنده‌ای است که می‌تواند کسب و کار شما را نسبت به سایر رقبا متمایز سازد. من بنیامین ابراهیمی و همکارانمان آماده ارائه مشاوره‌های لازم برای پروژه سئو سایت شما به صورت رایگان هستیم.