سئو سایت محتوای و خبری | چک لیست ۲۰۲۲ سئو سایت محتوایی

سئو سایت محتوای یا خبری

در حال بارگذاری...
حتما بخوانید  سایت‌ها از نگاه سئو به چند گروه تقسیم بندی می‌شوند؟

درست مانند هر سایت اینترنتی دیگری، در سایت‌های محتوایی هم سئو نقش بسیار تأثیرگذاری دارد. صرفه‌جویی در هزینه‌ها و رسیدن به ترافیک بالا، دو هدف اصلی چنین سایت‌هایی است که هر دوی آنها با هم تنها با استفاده از سئو امکان پذیر خواهد بود. برای پروژه سئو سایت محتوایی باید تمهیدات خاصی در نظر گرفته شده و استراتژی به خصوصی هم نیاز خواهید داشت. در این مقاله می‌خواهیم نکات بسیار جالبی درباره پروژه سئو برای چنین سایت‌هایی را با شما در میان بگذاریم. نکاتی که احتمالاً برای شنیدن آنها از زبان یک سئوکار و افراد متخصص نیاز به پرداخت هزینه‌های گزافی خواهید داشت. سئو فرآیندی است که برای به سرانجام رسیدن آن، تجربه تعیین‌کننده‌ترین نقش را دارد. اگر تجربه لازم برای این کار را ندارید، با ما در این مقاله همراه باشید، زیرا می‌خواهیم نکات کاربردی برای سئو سایت‌های محتوایی را با شما در میان بگذاریم.

منظور از سایت محتوایی چیست؟

سایت محتوایی چیست؟ با توجه به اینکه نکات مطرح شده برای سئو سایت محتوایی در این مقاله، کاملاً حرفه‌ای و کاربردی هستند و استفاده از آنها می‌تواند باعث ارتقاء رتبه این قبیل سایت‌ها در گوگل شود، لازم دانستیم تا یک تعریف مشخص از این نوع سایت‌ها ارائه دهیم. این مهم باعث می‌شود تا دیگر شما سایت‌های محتوایی را با سایت‌های مشابه مانند سایت خدماتی یا آموزشی اشتباه نگیرید.

سایت‌های محتوایی اصطلاحاً به سایت‌هایی اطلاق می‌شود که هدفی در آنها برای فروش یک محصول یا خدمات دنبال نشده و تمام محتوای موجود در آنها به نوعی برای کاربران مفید است و کاربران برای مطالعه مقالات و دسترسی به این اطلاعات نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارند. سایت خبری یکی از اصلی‌ترین انواع سایت‌های محتوایی است که شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای به همه مقالات و اخبار آن دسترسی داشته باشید. همچنین این دست از سایت‌ها برای بخش درآمدی خود روی تبلیغات اینترنتی، بنر تبلیغاتی، رپورتاژ از سایر سایت‌ها، بک لینک یا حتی افیلیت مارکتینگ حساب می‌کنند. در واقع درآمد این سایت‌ها از طریق تبلیغات برای سایر انواع سایت‌ها به دست می‌آید. از این رو باید خود سایت‌های محتوایی از نظر رتبه در شرایط خوبی باشند.

چرا سئو سایت محتوایی اهمیت دارد؟

برای اینکه اهمیت سئو برای چنین سایت‌هایی را درک کنید، بهتر است نحوه درآمدزایی آنها را به صورت تیتر وار با شما مرور کنیم:

  • تبلیغ برای سایر سایت‌ها
  • رپورتاژ برای سایر سایت‌ها
  • افیلیت مارکتینگ
  • کانتنت مارکتینگ

مسلماً صاحبین کسب و کارهای مختلف، این قبیل خدمات را از سایت‌هایی می‌خواهند که خود شرایط خوب و رتبه بالایی در گوگل دارند. در غیر این صورت، اصلاً نمی‌توان روی نتایج حساب باز کرد. از این رو سئو این قبیل سایت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

اصلی‌ترین مزیتی که چنین سایت‌هایی برای تبلیغات دارند، تعداد زیاد کاربرانی است که از محتوا‌های آنها بازدید می‌کنند. برای افزایش ترافیک سایت محتوایی باید فرآیند‌های سئو به صورت کامل و دقیق انجام شود. در غیر این صورت، این سایت‌ها جذابیت خود را برای تبلیغات و رپورتاژ از دست داده و دیگر درآمدی نخواهند داشت.

استراتژی سئو سایت محتوایی

تعیین استراتژی سئو سایت محتوایی، اولین قدم برای انجام پروژه سئو است. البته سئو محتوایی شرایط خاص خود را داشته و نباید برای آن از تکنیک‌ها و روش‌های دیگری استفاده کرد. بدین ترتیب، این بخش از مقاله که به بررسی استراتژی سئو سایت محتوایی می‌پردازیم، به صورت اختصاصی برای همین نوع سایت‌ها در نظر گرفته شده است. پس از این استراتژی برای سایت‌های دیگر استفاده نکنید.

استراتژی سئو سایت محتوایی در درجه اول به موضوع سایت بستگی دارد. سایت‌های محتوایی به دو دسته با محتوای عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. سایت‌های محتوایی با موضوع عمومی احتمالاً به بررسی انبوهی از اطلاعات درباره موضوعات مختلف می‌پردازند. بهترین روش سئو برای این دست از سایت‌ها، انجام پروژه سئو جداگانه برای هر موضوع و در یک بازه زمانی مشخص است. به این معنی که اگر قرار است سایت شما برای معرفی لوازم الکترونیکی، خانگی، آرایشی و بهداشتی، سفر و … سئو شود، ابتدا یکی از این موضوعات را انتخاب کرده و تمام مراحل سئو را در یک بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه برای آن انجام دهید. سپس نوبت به اجرای همین مراحل برای موضوع دوم است. به همین ترتیب سایت شما از نظر سئو در همه موضوعات به رتبه خوبی خواهد رسید.

در دسته دوم سایت‌هایی قرار می‌گیرند که دارای محتوای اختصاصی هستند. سئو سایت محتوایی با موضوع خاص کمی متفاوت است. بدین ترتیب، بهترین استراتژی استفاده از لندینگ‌های اصلی و تقویت آنها با صفحات مقالات با سایر کلمات کلیدی و نزدیک است. برای مثال اگر می‌خواهید در حوزه فرش کار کنید، فرش دستبافت یک کلمه کلیدی اصلی است که باید دارای یک لندینگ اختصاصی باشد. حالا می‌توانید با کلمات کلیدی نزدیک مانند فرش دستبافت تبریز، فرش دستبافت کاشان و … این صفحه را تقویت کنید.

مراحل سئو سایت محتوایی

نوبت به معرفی مراحل سئو سایت محتوایی می‌رسد. در این بخش مراحل سئو را به ترتیب اولویت برای شما بیان می‌کنیم تا اگر نیاز به اجرای پروژه سئو داشتید، تمام نقشه راه را از قبل بدانید. برای اینکه سایت محتوایی شما در همه کلمات کلیدی مدنظر به رتبه خوبی برسد، اجرای مراحل زیر می‌تواند بهترین راه حل باشد:

  • شناسایی کلمات کلیدی اصلی در هر حوزه

اگر سایتی با موضوعات عمومی متنوع دارید، تمام این مراحل باید به صورت جداگانه برای تمام حوزه‌ها اجرا شود. اولین قدم نیز استخراج کلمات کلیدی در زمینه مربوط است. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای مختلفی اعم از ماز، گوگل ترند و … استفاده کنید.

  • شناسایی کلمات کلیدی لانگ تیل برای تقویت لندینگ‌های کلیدی هر حوزه

در قدم دوم باز هم دست از سر کلمات کلیدی برنمی‌داریم. حالا باید لانگ تیل‌های مربوط به کلمات کلیدی استخراج شده در بند قبل را پیدا کنید. این دست از کلمات همگی تبدیل به مقالات جداگانه‌ای شده و باید برای تقویت لندینگ اصلی از آنها استفاده شود.

  • تولید محتوای مقالات

مرحله بعدی تولید محتوا است. تولید محتوا یکی از مهم‌ترین مباحث در چنین سایت‌هایی است. سایت محتوایی قرار است با محتوا دیده شود. بدین ترتیب، این مرحله حتماً باید توسط یک متخصص تولید محتوا انجام شود. حتی کمی هزینه بیشتر برای داشتن محتوای جذاب‌تر و بهتر می‌تواند نتایج به مراتب بهتری را برای این کسب و کار رقم بزند. در این باره تردید نداشته باشید.

  • لینک سازی داخلی دقیق و با معماری درست

معماری درست لینک‌های داخلی در این نوع سایت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر در این مرحله خوب عمل کنید، به زودی سایت شما تبدیل به یک سایت عالی برای حوزه مدنظر خواهد شد. لینک‌ داخلی هم کاربران و هم خزنده‌های گوگل را در سایت شما می‌چرخاند و آنها را به سمت سایر مقالات شما هدایت می‌کند.

  • لینک سازی خارجی

مرحله لینک سازی خارجی قدم بعدی در پروژه سئو سایت محتوایی است. در این مرحله شما باید منابع مطمئن و مناسب برای دریافت لینک خارجی را در اختیار داشته باشید. این مرحله نیز باید با دقت بالا انجام شود.

  • بررسی وضعیت و رسیدن به هدف‌های تعیین شده و استارت حوزه‌های بعدی

بعد از رسیدن به هدف نهایی در یک حوزه، نوبت به اجرای دوباره این مراحل برای حوزه بعدی است. دقت کنید که در پایان سئو هر حوزه باید آنالیز و تحلیل دقیق و درستی از شرایط و رقبا داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است زحمات شما به بار ننشسته و درنهایت نتوانید به خواسته‌های خود در سایت محتوایی برسید.

هزینه‌های سئو سایت محتوایی

باید در همان اولین قدم، برآوردی از هزینه سئو سایت محتوایی داشته باشید. قبل از این برآورد، لازم به یادآوری است که برای رسیدن به اهداف سئو در چنین سایت‌هایی با استفاده از سایر ابزار‌ها و روش‌های تبلیغاتی احتمالاً نیاز به پرداخت هزینه‌های ۳ تا ۵ برابری خواهید داشت. از این رو خیلی این هزینه‌ها را برای خود بزرگ نکنید، زیرا نتایج حاصل از آنها به شدت عالی است.

  • اولین هزینه در سئو چنین سایت‌هایی به بررسی و رفع ایرادات تکنیکالی سایت شما باز می‌گردد. این هزینه زیر نظر یک متخصص و سئوکار حرفه‌ای یکبار برای همیشه صورت گرفته و بعد از آن با رعایت استانداردهای سئو، دیگر چالشی با این موضوع نخواهید داشت.
  • دومین گزینه مهم در برآورد هزینه سئو سایت محتوایی، تولید محتوا است. این دست از سایت‌ها نیاز به تعداد زیادی محتوای جذاب و دوست داشتنی دارند. در این باره نیز بهتر است از نویسندگان با تجربه و حرفه‌ای استفاده کنید تا نتایج حاصل از سئو درنهایت موفقیت آمیز باشد. هزینه کردن برای محتوای تکراری و به درد نخور دقیقاً مانند دور ریختن پول است.
  • آخرین گزینه مؤثر در هزینه سئو چنین سایت‌هایی، تبلیغات بیرون از سایت اعم از رپورتاژ و بک لینک است. این ترفندها برای افزایش ترافیک سایت محتوایی لازم است و باید طبق یک نقشه از پیش تعیین شده برای آن اقدام کنید. در غیر این صورت، ممکن است شرایط کمی پیچیده شود. برای این منظور نیز استفاده از تجربیات یک فرد متخصص اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

چرا پروژه سئو سایت محتوایی را برون سپاری کنیم؟

برای پروژه سئو سایت خود چند راه حل پیش رو دارید؛ یا باید دوره آموزش سئو را پشت سر بگذارید و خودتان برای سئو آستین بالا بزنید که زمان زیادی نیاز دارد. دومین راه حل، اقدام برای سئو سایت بدون هیچ شناختی و تنها با اطلاعات مقالات مختلف است که این موضوع نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا بسیاری از مسائل فنی سئو، معمولاً در طول اجرای پروژه رخ داده و حضور فردی متخصص برای عبور از همه چالش‌های آن ضروری است.

برون سپاری و سپردن پروژه سئو سایت محتوایی به افراد حرفه‌ای و متخصص، آخرین راه حل برای اجرای این پروژه است. اعتماد به افراد حرفه‌ای در این باره می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند. این دست از افراد با داشتن تجربه بالا در زمینه سئو سایت‌های این چنینی می‌توانند سرعت اجرای پروژه را بالا برده و شما را در مدت زمانی بسیار کوتاه به نتایج دلخواه برسانند.

بهترین شرکت برای سئو سایت محتوایی

با تکمیل فرم درخواست مشاوره رایگان می‌توانید تیم حرفه‌ای سئو ما را در کنار خود داشته باشید. مشاوره ما رایگان است و برای دریافت آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید. تنها کافی است فرم درخواست مشاوره را پر کنید. من بنیامین ابراهیمی به همراه افرادی متعهد و متخصص آماده عرضه تمام تجربیات خود به شما عزیزان هستیم تا دیگر چالشی برای سئو سایت خود نداشته باشید. در این مشاوره شما دقیق‌تر با مراحل سئو سایت خود آشنا شده و همچنین بر اساس موضوع و کلمات کلیدی مدنظر می‌توانید هزینه سئو سایت خود را برآورد کنید.

همچنین سعی کرده‌ایم تا استراتژی مدونی را نیز در اختیار شما قرار دهیم که با رعایت اصول آن بتوانید زمان رسیدن به نتایج سئو را برای خود کوتاه کنید. برای اینکه یک قدم از رقبا جلوتر باشید، ما در کنار شما خواهیم بود.