سئو سایت شرکتی و سئو سایت خدماتی | چک لیست ۲۰۲۲

سئو سایت شرکتی و خدماتی

در حال بارگذاری...
حتما بخوانید  سایت‌ها از نگاه سئو به چند گروه تقسیم بندی می‌شوند؟

با گسترش روز افزون اینترنت و استفاده از خدمات آنلاین، فرصت خوبی برای معرفی محصولات و خدمات کسب و کار‌های مختلف به صورت آنلاین فراهم شده و این حضور آنلاین کسب و کار‌های خدماتی، درنهایت سود و درآمد بیشتری برای آنها فراهم آورده است. امروزه صاحبین مشاغل و کسب و کار‌های خدماتی می‌توانند خدمات خود را به افراد مختلفی در سرتاسر کشور معرفی کنند؛ اما موفقیت وبسایت‌ها بدون سئو حرفه‌ای امکان‌پذیر نخواهد بود. به همین دلیل در ادامه مطلب، با معرفی نکاتی کاربردی و مهم درباره سئو سایت شرکتی و سئو سایت خدماتی با شما همراه هستیم.

این دو نوع سایت به دلیل شباهت‌های ساختاری که از نظر کسب و کار دارند، تحت استراتژی‌های مشخصی سئو شده و معمولاً پروژه سئو برای آنها روند یکسانی خواهد داشت. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی نکات کاربردی بسیار مهمی درباره سئو این نوع سایت‌ها بپردازیم. برای رسیدن به رتبه‌های بالای گوگل در سایت‌های شرکتی و خدماتی به محتوای این مقاله نیاز پیدا خواهید کرد پس با ما همراه باشید.

منظور از سایت خدماتی یا شرکتی چیست؟

برای اینکه روند سئو سایت خدماتی و حتی سئو سایت شرکتی را بهتر درک کنید، باید ابتدا تعریف این نوع سایت‌ها را بدانید؛ سایت خدماتی و کلاً کسب و کار خدماتی به سایت‌هایی می‌گویند که در آن خدماتی به کاربران ارائه می‌شود؛ به این معنی که با استفاده از خدمات آنها می‌توانید گره‌ای از مشکلات خود را باز کنید، اما دیگر خبری از خرید محصول فیزیکی نبوده و فروش به صورت سایت‌های فروشگاهی در آن انجام نمی‌گیرد. همچنین این نوع سایت‌ها را نباید با سایت‌های محتوایی که به دنبال افزایش رتبه سایت و دریافت تبلیغات بنری هستند، اشتباه بگیرید.

اگر هنوز مفهوم سایت خدماتی و شرکتی را درک نکرده‌اید، نگران نباشید. با آوردن چند مثال ساده، بهتر با این نوع کسب و کار‌ها آشنا خواهید شد؛ اگر دنبال سئو سایت دندان پزشکی هستید یا نکات کاربری مربوط به سئو سایت حقوقی را دنبال می‌کنید، در واقع شما نیاز به نکات سئو سایت خدماتی و شرکتی خواهید داشت. سئو سایت مهاجرت نیز در این دسته بندی قرار می‌گیرد. به صورت کلی تمام کسب و کار‌هایی که ارائه دهنده خدمات هستند، اعم از دندان پزشکی، تعمیرات لوازم خانگی، سئو و طراحی سایت، نظافت منزل و اداره و موارد این چنینی در این دسته بندی قرار می‌گیرند و برای سئو آنها به آشنایی با استراتژی سئو سایت شرکتی نیاز خواهید داشت.

چرا سئو سایت شرکتی یا خدماتی اهمیت دارد؟

در سایت‌های خدماتی و شرکتی افزایش ترافیک و حجم ورودی کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولاً هر شخصی چندین بار در طول سال به خدمات ارائه شده این نوع سایت‌ها نیاز پیدا می‌کنند. از تمیز کردن منزل گرفته تا حل چالش‌های حقوقی و مواردی این چنینی از جمله نیاز‌هایی هستند که کاربران امروز دائماً با آنها روبرو می‌شوند. افزایش فروش سایت خدماتی در چنین کسب و کار‌هایی با سئو امکان پذیرد خواهد بود.

سئو باعث می‌شود تا شما کسب و کار خدماتی خود را بهتر و راحت‌تر و با هزینه‌های مقرون به صرفه‌تر، به تعداد افراد بیشتری معرفی کنید. این مهم حتی می‌تواند مشتریانی خارج از محدوده جغرافیایی را نیز برای شما به ارمغان بیاورد. سئو سایت خدماتی و دقت به نکات سئو سایت شرکتی در چنین مواقعی اهمیت پیدا می‌کند.

استراتژی سئو سایت خدماتی و شرکتی

سئو صفحه اصلی سایت، کلیدواژه‌ای است که می‌تواند استراتژی سئو سایت خدماتی را برای شما تفسیر کند. پیاده‌سازی استراتژی سئو برای چنین سایت‌هایی نیاز به ارزیابی دقیق و کاربردی دارد. بدون شک کسی که تجربه سئو چنین سایت‌هایی را ندارد، عملاً نمی‌تواند استراتژی جالب و موفقی را برای این قبیل کسب و کار‌ها تجویز کند. سئو سایت شرکتی نیاز دارد تا شما با نوع محتوای چنین سایتی آشنایی داشته باشید.

در کسب و کار‌های خدماتی صفحه اصلی سایت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و درصد قابل توجهی از فرآیند‌های سئو روی صفحه اصلی سایت صورت می‌پذیرد؛ اما می‌دانید که صفحه اصلی خیلی محتوای زیادی نداشته و عملاً سئو کردن آن با چالش‌های زیادی همراه است؟ استفاده از نکات کاربردی زیر می‌تواند در روند سئو سایت خدماتی مثمر ثمر باشد:

  • سئو صفحه اصلی باید در اولویت این استراتژی قرار گیرد.
  • با ایجاد لندینگ‌های مرتبط با کلمات کلیدی می‌توان سئو صفحه اصلی سایت را تقویت کرد. برای مثال اگر تعمیر لوازم خانگی به عنوان کلمه اصلی در صفحه اصلی یک سایت تعمیرات شناخته می‌شود، می‌توان با ایجاد لندینگ‌هایی مانند تعمیر ماکروفر یا تعمیر ماشین لباسشویی و لینک سازی داخلی، سئو صفحه اصلی را تقویت کرد.
  • با توجه به اینکه سئو کلمه اصلی سایت‌های این چنینی معمولاً با چالش‌های زیاد همراه است، بهترین راه حل شروع پروژه سئو از لانگ تیل‌ها است. برای مثال شما می‌توانید به جای سئو کلمه تعمیر ماکروفر به دنبال سئو کلمه تعمیر ماکروفر ال جی باشید. به مرور و با تقویت کلی سایت، سئو کلمات اصلی نیز به سرانجام خواهد رسید.
  • در سایت‌های شرکتی، اسم شرکت باید به عنوان اولویت اصلی برند سازی و استراتژی سئو در نظر گرفته شود.
  • در مقالات بخش وبلاگ نیز باید اسم برند شرکت استفاده شده و از این طریق به سئو کلی سایت کمک شود.

مراحل سئو سایت خدماتی و شرکتی

حال نوبت به مراحل سئو سایت خدماتی و شرکتی می‌رسد. سئو سایت شرکتی و خدماتی باید طبق یک برنامه‌ریزی مدون و از پیش تعیین شده صورت پذیرد. در غیر این صورت در ادامه، کار پیچیده شده و عملاً نمی‌توان روی نتیجه نهایی خیلی حساب ویژه‌ای باز کرد. بدین ترتیب طی کردن مراحل زیر می‌تواند عالی‌ترین روند را برای شما به دنبال داشته باشد:

  • استخراج کلمات کلیدی

طبیعتاً استخراج کلمات کلیدی اصلی سایت‌ها و کسب و کار‌ها باید به عنوان اولین مرحله طی شود؛ اما با توجه به استراتژی سئو سایت شرکتی که در بند قبل بررسی کردیم، باید کلمات کلیدی لانگ تیل نیز استخراج شوند. این کلمات اتفاقاً کلماتی هستند که به راحتی می‌توانند برای هر کسب و کاری درآمد مستقیم به دنبال داشته باشند. البته باید در انتخاب این دست از کلمات دقت بسیار زیادی شود، وگرنه همه چیز اشتباه از آب درمی‌آید. برای مثال مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند یک لانگ تیل پولساز برای حرفه مشاوره حقوقی باشد.

  • تولید محتوا برای صفحه اصلی

یکی از مهم‌ترین مراحل سئو سایت شرکتی و خدماتی تولید محتوای مناسب برای صفحه اصلی است. صفحه اصلی سایت باید یک محتوای تأثیر‌گذار، جذاب و پویا داشته باشد و مشاهده آن ذهن هر کاربری را به چالش بکشد. اگر در این باره با مشکل روبرو هستید، با متخصصین تولید محتوای تیم ما صحبت کنید.

  • ساخت لندینگ یا صفحه هدف برای کلمات لانگ تیل یا اصطلاحاً دم دراز سایت

حالا نوبت به ساخت و ساز سایت می‌رسد. جایی که شما باید لانگ تیل‌های اصلی پولساز را به کار بگیرید تا کسب و کارتان به سمت درآمد‌های بیشتر حرکت کند. این بخش نیاز به استفاده از مجموعه ابزار‌هایی دارد تا صفحات به خوبی ساخته شوند. هرچقدر مصالح اصلی یعنی همان محتوا برای این لندینگ‌ها قوی‌تر باشد، نتیجه کار نیز بهتر خواهد شد.

  • لینک سازی داخلی دقیق و قوی بین صفحات با صفحه اصلی

لینک سازی داخلی در پروژه سئو سایت شرکتی اهمیت بسیار زیادی دارد. این روند باید طبق یک برنامه مشخص و از قبل برنامه‌ریزی‌شده پیش برود. لینک سازی داخلی باید طبق اصول استاندارد سئو صورت گیرد. در غیر این صورت نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

  • تولید محتوای مستمر و مرتبط با حوزه خدمات برای وبلاگ

داشتن یک وبلاگ قوی و پویا که دائماً در حال بروز‌رسانی است، پنجمین مرحله از سئو سایت خدماتی است. در این مرحله شما باید محتوای جذابی به صورت مستمر و در زمان‌های مشخص در سایت خود قرار دهید. در غیر این صورت انتظار نتیجه مطلوب نهایی را نداشته باشید.

  • لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی نیز یک مقوله مستقل و مهم برای پروژه سئو سایت شرکتی است. افراد با تجربه می‌توانند شما را در این حوزه راهنمایی کنند. لینک سازی خارجی باید مطابق با الگوریتم‌های گوگل انجام شود. در غیر این صورت به جای نتایج مطلوب، شما را به سمت پنالتی شدن خواهد کشاند.

  • بررسی نتایج، بهبود و آپدیت محتوای صفحات هدف برای رسیدن به نتیجه مطلوب

آنالیز و بررسی شرایط سایت نیز یکی از مراحل مهم سئو سایت‌های این چنینی است. بدون آنالیز عملاً شما نمی‌تواند کیفیت کار خود را در هر مرحله بررسی و ارزیابی کنید.

هزینه‌های سئو سایت خدماتی یا شرکتی

حالا بریم سراغ هزینه سئو سایت! هزینه سئو سایت خدماتی یا شرکتی چقدر است و شما برای داشتن یک پروژه سئو موفق چقدر باید سرمایه گذاری کنید؟ قبل از اینکه ریز جزئیات هزینه‌های چنین سایتی را بررسی کنیم، لازم به یادآوری است که این هزینه‌ها درنهایت شما را به درآمد‌های فوق‌العاده زیادی خواهند رساند. از این رو به آنها به شکل یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید نه هزینه! با این حال برای درک بهتر جزئیات این هزینه‌ها باید موارد مؤثر بر آن را مرور کنیم.

هزینه سئو برای چنین سایت‌هایی به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که به شرح زیر هستند:

  • اولین بخش هزینه‌ها برای رفع ایرادات تکنیکال سایت صرف خواهد شد. هر سایتی بنا بر شرایط ممکن است ایرادات ساختاری و تکنیکالی مختلفی داشته باشد که برطرف کردن آنها نیاز به در اختیار داشتن افزونه‌ها و ابزار‌های مختلفی است. البته این هزینه کاملاً قابل کنترل و بهینه‌سازی است.
  • تولید محتوا برای سایت دومین عامل اصلی مؤثر بر هزینه سئو است. تولید محتوا برای چنین سایت‌هایی معمولاً در بخش‌های مختلف اعم از صفحات لندینگ و بخش وبلاگ صورت می‌پذیرد. هرچقدر برای این بخش بیشتر هزینه کنید، درآمد حاصل از کسب و کار شما بیشتر خواهد شد.
  • لینک سازی خارجی آخرین عاملی است که می‌توان آن را نیز به عنوان یک عامل فوق‌العاده مهم برای تعیین هزینه پروژه سئو سایت شرکتی در نظر گرفت. هزینه رپورتاژ و خرید بک لینک در این مرحله پرداخت می‌شود.

البته دقت کنید که با رعایت برخی از استانداردها و اصول، امکان بهینه‌سازی هزینه‌ها در هر یک از این بخش‌ها وجود دارد. از این گذشته صرف پرداخت هزینه‌های زیاد، اما بدون برنامه و استفاده از تجربه متخصصین نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت شما در سئو سایت باشد.

چرا پروژه سئو سایت خدماتی یا شرکتی را برون سپاری کنیم؟

برای انجام پروژه سئو سایت شرکتی نیاز به چه ابزار‌هایی دارید؟ استراتژی لازم برای سئو چنین سایتی را با هم مرور کردیم. همچنین می‌توانید در مقالات قبلی، ابزار‌های لازم برای سئو سایت خود را نیز مشاهده کنید؛ اما واقعیت این است که تمام این ابزارها و شرایط تنها چند درصد از کل پروژه شما را تشکیل می‌دهند و اصلی‌ترین ابزار برای موفقیت در این پروژه، تجربه و تخصص است. برون سپاری پروژه سئو سایت خدماتی و شرکتی باعث می‌شود تا شما یک فرد باتجربه و حرفه‌ای در این زمینه را در کنار خود داشته باشید. از این گذشته تمام هزینه‌های خود را نیز بهینه کرده و با کمترین هزینه‌ها به بالاترین رتبه‌های گوگل برسید. اگر هنوز از این خدمات استفاده نکرده‌اید، واضح است که خبری از سایت شما در رتبه‌های بالای گوگل نخواهد بود. فراموش نکنید که موفقیت اتفاقی به دست نمی‌آید.

بهترین شرکت برای سئو سایت خدماتی و شرکتی

برای پروژه سئو سایت خدماتی و شرکتی خود نیاز به کمک دارید؟ در کنار شما هستیم. شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان سئو، تمام تجربیات و تخصص ما را در اختیار داشته باشید تا یکبار برای همیشه چالش سئو سایت خود را حل کنید. با تکمیل این فرم من بنیامین ابراهیمی با یک تیم حرفه‌ای و متخصص به شما تضمین می‌دهیم که یکی از جذاب‌ترین مشاوره‌های زندگی خود را خواهید داشت. بعد از پایان این جلسه مشاوره، خودتان برای استفاده از استراتژی‌ها و نکات گفته شده ترغیب می‌شوید. سئو هرچند در پس پرده انجام می‌شود، اما نتایج آن کاملاً قابل رؤیت و قابل پیش‌بینی است. پیش‌بینی نتایج و روند سئو سایت شرکتی و خدماتی خود را به ما بسپارید.